Vytisknout

Kineziotaping  zažívá v dnešní době veliký boom, jak v oblasti sportu, tak i jako součást rehabilitace a fyzioterapie. Kineziotape je bavněná páska, která svojí pružností a celkovou charakteristikou odpovídá povaze lidské kůže.

 

kineziotaping.jpg kineziotaping1.jpg kineziotaping2.jpg

kineziotaping3.jpg

 

Kineziotape na rozdíl od konvenčních sportovních tejpů, které slouží k omezení pohybu nebo úplnému znemožnění pohybového stereotypu, neomezuje v pohybu, ale naopak podporuje zachování pohybu. Páska se lepí na oholenou kůži za různými účely. Podle směru nalepení pásek a podle zvoleného napětí dovede páska svaly aktivovat nebo uvolnit. Dají se také použít k ovlivnění lymfatického systému, ke korekci pozice kloubu a k ovlivnění držení těla. Aplikuje se pouze na zdravou pokožku.

 

Páska vydrží nalepená několik dní (můžete se s ní i koupat), samozřejmě záleží na značce, jelikož se nyní vyrábí mnoho druhů o různé kvalitě. Kůže se pravidelně obměňuje, proto se páska přirozeně začne více odlepovat. Ideální délka ponechání kineziotapu je 3 dny (největší účinek má první den). Když vám bude kineziotape nepříjemný, můžete si ho sami jednoduše sundat. Kineziotapy se vyrábí v různých barevných provedeních, či s obrázky, což mi přijde skvělé, protože zároveň ovlivňují emoce člověka (jeho limbický systém, který zároveň nastavuje svalové napětí).

 

Nejčastější indikace ke kineziotapingu:

     atd.

 

Kontraindikace: